Хроника

Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Центар фатен како дава поткуп

Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Центар, Гане Петров е фатен од полицијата како врши поткуп на гласачи на скопското Кале.

Тој бил приведен во полициската станица Беко и по сослушувањето бил пуштен на слобода, велат наши извори.

Поврзани вести

Сведок на „Ласкарци“: Не приметив никакво кочење на автобусот или нешто да прави возачот за да го врати автобусот на патот

Maja_Serafimova

Понеделник 9 декември неработен ден за сите граѓани

Влатко Зорба

Полесно повредени тројца припадници на Армијата

Влатко Зорба

Најтешко повредената патничка од автобусот пренесена во болница во Ниш

Александар Тодески

Полицијата приведе две лица за лажната дојава за бомба во Сити мол

МВР: Казнети 585 граѓани за неносење маска