Хроника

Приведени „диви тркачи“ со мотори од скопските улици

Приведени четворица од осум санкционирани моторциклисти, од страна на Секторот за сообраќајни работи при БЈБ и СВР Скопје кои во времето од 19 часот вчера до 3 часот утрово спровеле акциска контрола за откривање на возачи на мотори кои организираат „диви трки“ на подрачјето на Скопје.

Од приведените, тројца моторциклисти биле однесени во Полициската станица Карпош, а еден во Полициската станица Кисела Вода поради правење на бучавост над дозволената со нивното движење на моторциклите и поради неносење соодветна документација за истите.

Поврзани вести

Денешното рочиште за „Таргет-Тврдина“ затворено за јавноста

Stefanija Kuzmanovska

Пукање на Пластичарска, повреден сопственик на дуќан

Кривична против наставник кој истепал ученик во основно училиште

Претепана лекарка од итна помош во ноќен клуб во Битола

Изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Берта Китинска

Кривична против 12 лица за „злоупотреба на службената положба и овластување“ и „оштетување или повластување на доверители“

Влатко Зорба