Хроника

Приведено едно лице за нападот на активистот Љупчо Палевски

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски соопшти дека едно лице  е приведено за нападот врз активистот и претседател на движењето „Трета“, Љупчо Палевски.

Палевски среде бел ден, на 17 септември беше  нападнат од две лица со метален предмет кај неговиот дом во близина на трговскиот центар Буњаковец во Скопје.

Тој беше хоспитализиран во болница со нанесени тешки телесни повреди.

Поврзани вести

Полицијата го уапси измамникот кој ветуваше враќање заостанати пензии

Двајца повредени откако 15-годишен кумановец со „форд фокус“ удрил во бетонска жардињера

Татко се обидел да обљуби ќерка

Берта Китинска

Пожар во скопската населба Мичурин (ВИДЕО)

Се скарал со соседите и почнал да се заканува со пиштол, за време на полициски час

Градежник загина во одрон на земја

Берта Китинска