Хроника

Пронајден електричен парализатор кај скопјанец

При извршен преглед на Ј.Ѓ. (27) полицијата пронашла електричен парализатор. На улицата „Жехљане” во Скопје Ј.Ѓ. бил приведен поради сомневање за сторен прекршок од Законот за оружје.
По документирање на случајот, стои во соопштението, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Поврзани вести

Разбојник се обидел да ограби аптека во Скопје

Никола Поповски

Пукање и пресметка со ножеви во Батинци: Еден убиен, тројца повредени

Лишен од слобода грчки државјанин на граничниот премин „Богородица“

Влатко Зорба

Опожарено уште едно возило во Скопје

Берта Китинска

МВР апсеше дилери на марихуана во државава

Влатко Зорба

Сведок за „Ласкарци“ го смени првичниот исказ

Влатко Зорба