Хроника

Прв полицаец кој почина од КОВИД-19 кај нас

Полицаец од Куманово (52) денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите на „Телма“ полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово.

Последните десетина дена не одел на работа, на 25-ти март земал слободни денови бидејќи не се чувствувал добро. Вчера откако ги добил позитивните резултати на Ковид-19, била погребана и неговата мајка за која не е познато дали била заразена.

Ова е прв полицаец кој подлегна на КОВИД-19 во земјава.

Поврзани вести

Спасовски за нападот врз Мутков: Тоа се луѓе познати на јавноста по криминални активности

Пронајден електричен парализатор кај скопјанец

Берта Китинска

Полицаец си го заборавил пиштолот во тоалет во скопско казино

Александар Тодески

Полициски инспектор негира дека осомничен во случајот ,,Монструм” бил тепан

Александар Петровски

Од две возила бил удрен полицаецот што вчера загина на автопатот Тетово – Гостивар

Александар Петровски

Скопјанец нападнат од контролор на ЈСП

Никола Поповски