Хроника

Пукање од патничко возило во движење во Куманово

Вечерва во Куманово било пукано со огнено оружје од патничко возило во движење. Настанот се случил непосредно по почнувањето на полицискиот час на улицата „ЈНА“.

Според информациите, во пукањето нема повредени.

Поврзани вести

Дебарчанец приведен откако си го сликал гласачкото ливче

Во скопски Аеродром: 30-годишно момче се самоуби скокајќи од 12 кат

Нападната докторка на Трауматологија

Педесет и седум годишен работник од Стајковци се здобил со тешки телесни повреди

Влатко Зорба

Уапсен штипјанец кој физички ја нападнал сопругата

Дваесет години затвор за убиецот на струмичанецот, чие тело беше пронајдено во браната „Турија“

Влатко Зорба