Хроника

Пукање во близина на Бит Пазар

Доцна синоќа во 01.20 часот на подрачје на Бит Пазар, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Н.М.(33) од Скопје, по претходна пријава на Д.И.(29) од Скопје дека неколку дена бил вознемируван од него и дека Н.М. со пиштол пукал кон станот на Д.И., но нема повредени.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мреки за расчистување на случајот.

Поврзани вести

Кривична против наставник кој истепал ученик во основно училиште

Казнети 160 мотоциклисти, се вози без дозвола, кациги и без регистрација

Берта Китинска

На Керим ќе му се суди за неплаќање на извршени услуги

Загина Македонец во сообраќајка во Италија

Уништено спомен обележјето на Вера Циривири – Трена

Влатко Зорба

Полициски службеник прегазен од камион кај с.Миладиновци

Влатко Зорба