Хроника

Семејно насилство во Скопје: Jа претепал до смрт, па ja излажал полиција дека и се слошило

Единицата за насилен криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Ф.Р.(27) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека извршил кривично дело „убиство во вршење семејно насилство“, казниво по член 123 од Кривичниот законик.

На 10.05.2020 околу 03.30 часот во својот дом на ул.„Перо Наков“ пријавениот физички ја нападнал М.К. и ѝ нанел повреди од кои настанал трауматски шок, по што починала.

После тоа пријавениот пријавил во полиција дека на оштетената ѝ се слошило и дека паднала во бессознание. По извршената обдукција, Ф.Р. бил приведен во полициска станица.

Поврзани вести

Од скопјанка со измама одземени 52 илјади денари

Влатко Зорба

Уапсен скопјанец на аеродром

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

Полицијата пронашла бела прашкаста материја кај тетовец

Александар Тодески

Куршум завршил на избирачко место додела се броеле гласови

Никола Поповски

Приведено едно лице во чие товарно возило се пронајдени 5 мигранти

Берта Китинска