Хроника

Шведски државјанин пронајден мртов на аеродромот во Скопје

Шведски државјанин вчера бил пронајден починат на аеродромот во Скопје.

Според информациите на МВР, вчера во 15 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 14.40 часот, во близина на тоалетите на Меѓународниот aеродром Скопје, од обезбедувањето на аеродромот бил пронајден починат А.Х.(67) од Шведска.

Од лекар била констатирана смрт без траги на насилство. Увид извршила екипа на СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Големата топка со паразити ќе го напушти вашето тело ако на празен стомак пиете…

Поврзани вести

Со чаршав импровизиран како јаже избегале oд хотел-државен карантин

Приведен гостиварец што плаќал со фалсификувани евра

Влатко Зорба

Сечејќи дрва ја усмртил својата сопруга

Никола Поповски

Кривична пријава за охриѓанец непостапување според здраствените прописи за време на епидемија

Ново рочиште за „Монструм“

Влатко Зорба

Малолетник прободен со нож во скопски Чаир