Хроника

Скопјанец фатен со марихуана

На 26.05.2020 во 18:30 часот на ул.„Димитрие Чуповски“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода К.М.(38) од Скопје бидејќи кај него била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Поврзани вести

Разрешен командирот на ПС Гази Баба, сексуално вознемирувал колешка

Влатко Зорба

Апсења во МВР на полицајци од тимот на Чулев

Влатко Зорба

Мртвото машко тело на Шар Планина е на Сириец кој имал фалсификувани шпански документи

Берта Китинска

Почина жената која беше тешко повредена во верижниот судир на автопатот Велес-Скопје

Две лица уапсени во Свети Николе не го почитувале полицискиот час

Полицијата регистрирала 357 прекршоци за неносење маски

Влатко Зорба