Хроника

Скопјанец пет пати прободен со нож во кафана во Чаир

„На 31.05.2020 во 21.08 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со повреди во неконтактибилна состојба бил донесен Е.Ј.(31) од Скопје“ велат од полицијата.

Според пријавеното дежурниот доктор констатирал дека повредениот се здобил со пет убодни рани во пределот на стомакот. Според добиените информации, Е.Ј. бил повреден во угостителски објект на ул.„Џон Кенеди“

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани вести

Жена од Кисела Вода се оддалечила од домот и не се вратила

Берта Китинска

Ново рочиште за „Монструм“

Влатко Зорба

Материјални докази се покажуваат на судењето за „Рекет”

Влатко Зорба

Девет „дрвокрадци” oд Кичево, лишени од слобода

Берта Китинска

Тешка сообраќајка во Аеродром, повредено едно лице

Притвор за три лица за убиство во велешко Долно Караслари

Влатко Зорба