Хроника

Скопјанец под дејство на алкохол одбил да се легитимира и се степал со полицаец

Во близина на катната гаража на улицата „Народен фронт“, отрово околу 3 часот полицајци привеле пијан дедо зашто одбил да се легитимира и ги нападнал.

– П.Б.(72) од Скопје, кој бил во алкохолизирана состојба, бидејќи одбивал наредба издадена од полициските службеници, а при негово легитимирање физички нападнал еден од нив. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок – велат од МВР.

Поврзани вести

Кумановец крадел за време на полициски час и лажел дека е полицаец

На Ќафасан уапсен Албанец по потерница распишана од Интерпол

Влатко Зорба

Две лица со возило бегале од полицијата во Радовиш за време на полициски час

Сообраќајка за време на полицискиот час во Тетовско, четворица приведени

Берта Китинска

Два автомобили и автобус се судриле на излезот од Охрид

Панчевски правосилно осуден за мобинг

Влатко Зорба