Хроника

Скопјанка починала во лифт, се заглавил кога Итната помош ја носела кон болница

При интервенција на повик на улица „Никола Парапунов“ за укажување на лекарска помош на Л.Т (68) од Скопје, кога екипата на Итната медицинска помош се обидела да ја пренесе во комплексот клиники „Мајка Тереза“, лифтот се заглавил и пропаднал во подрумскиот дел од зградата, a пациентката Л.Т починала.

Ова ноќеска во 00:23 часот во СВР Скопје го пријавил доктор од Итна медицинска помош.

Како што соопшти МВР, на местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје. По наредба на јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

Поврзани вести

Два случаи на семејно насилство во Штип

Берта Китинска

„Растодер“, чиј бренд се бананите во кој беше спакуван кокаинот, тврди дека е злоупотребена од криминален картел

Берта Китинска

Момче пријавило дека било физички нападнато во скопската населба Припор

Воз удри во автомобил во Велес, неколку лица повредени

Работник копал гроб, пронашол граната на гробишта

ОЈО побара притвор за двајцата насилници од Штип

Берта Китинска