Хроника

Скопје: 371 санкционирани возачи, 128 возила подигнати со пајак

371 санкционирани возачи во Скопје, од кои 120 за пречекорена брзина Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 371 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 16 лица, пречекорување на дозволената брзина на движење 120 прекршоци, нерегистрирани и технички неисправни возила 18, 32 санкционирани мотоциклисти, 128 возила подигнати со пајак, а изречени се и 31 санкции за неносење на заштитна маска. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Оттаму апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Поврзани вести

Возач на трактор загинал, а еден мотоциклист потешко повреден во сообраќајки во Скопје

Maja_Serafimova

Почина уште еден повреден од трагедијата во Романовце, вкупно седум жртви

Верижен судир на шест автомобили во Тетово

Изгоре кафулето „Фонтана“ во Мавровака

Приведен арачиновец во чиј дом е пронајдена рачна бомба „Ф1“ со каписла

user3

Скопјанец во тешка состојба починал во Градската болница

Берта Китинска