Хроника

Со нож и секира решил да расчисти караница, повреден татко на нападнатиот

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 52-годишниот Н.Ш. од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 07.05.2020, пријавениот физички го нападнал М.И., по што се обидел да го повреди со нож и секира, но не успеал. Притоа, со повреда се здобил Р.И., татко на М.И., кој му помогнал. По настанот, пријавениот бил лишен од слобода и приведен во полициска станица.

Поврзани вести

Вооружен инцидент во Чаир: Пукал кон станот на соседите

Гостивар: Им тропнале на врата, а потоа ги претепале

user4

Јовановски утре ќе биде сослушан за „Рекет“ – Јанева се уште не решила дали ќе даде исказ кај Рускоска

Влатко Зорба

Во приколка откриени 10 мигранти од Ирак, Авганистан и Бангладеш

Никола Поповски

Разбојник со пиштол ограбил жена во Карпош

Претреси во Синѓелиќ, пронајден пиштол и хероин, едно лице приведено

Александар Петровски