Хроника

Со пиштол и фантомка ограби аптека среде бел ден во Капиштец (ВИДЕО)

На Јутјуб се појави видео снимка од неодамнешната кражба во една аптека во центарот на Скопје.

Имено среде бел ден во аптека во Капиштец крадец со фантомка на себе и пиштол во рацете влегол и ја ограбил аптеката.

Поврзани вести

На пат кон болница почина, маж прегазен со виљушкар во с.Ерџелија

Берта Китинска

Приведено лице во чие товарно возило биле пронајдени 53 мигранти

Stefanija Kuzmanovska

Битолчанец загина во сообраќајка на патот од Охрид кон Свети Наум

Влатко Зорба

Товарен воз удрил во автомобил управуван од 16 годишник

Берта Китинска

Двајца загинати по несреќа на делницата од Штип до Виничка крстосница

Влатко Зорба

Боки 13 хоспитализиран во ГОБ „8-ми Септември“

Влатко Зорба