Хроника

Сообраќајка кај Радовиш: Се судрија пет автомобили, неколкумина полесно повредени

Во сообраќајка која се случи попладнево во 16:30 часот на местото „Директорска кривина“, на патот Радовиш-Штип, учествувале пет автомобили, при што неколку лица се полесно повредени.

Сообраќајката ја потврди портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска, која информрираше дека сообраќајот на овој дел бил пренасочен по споредeн пат.

Увид на местото на несреќата, по овластување на јавен обвинител, е извршен од страна на увидна екипа од ОВР Радовиш.

Поврзани вести

Скопјанец претепал келнер по расправија за носење маска

Никола Поповски

Скопските пожарникари гаснеле осум пожари во текот на новогодишната ноќ

Шестмина повредени во несреќата во Романовце префрлени во Скопје, тројца загинати во експлозијата

Никола Поповски

Кај дилер од Куманово пронајден кокаин, одреден му е притвор

Вработен во тетовска пошта крадел пари од пензионерска сметка

Берта Китинска

Тешко повреден мотоциклист по ударот од камион

Берта Китинска