Хроника

Сообраќајка кај Миладиновци: Загина 17-годишна девојка, а уште две лица се повредени

Еден час по полноќ на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во село Миладиновци и локален пат за село Бујковци, кај железничката пруга, патничко возило „цитроен ц5“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н.С.(20) од Куманово, излетало од коловозот.

На местото на незгодата починала 17 – годишна сопатничка од Куманово, а со тешки телесни повреди се здобил возачот и уште една сопатничка, Т.П.(19) од Куманово, по што биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од страна на Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

Поврзани вести

Санкционирани диви тркачи во Скопје

Влатко Зорба

Украина: Македонец учествувал во обидот за убиство на еден од водачите на кавачкиот клан (видео)

Никола Поповски

Лажно се претставувале дека прават наградни игри, земале податоци и информации за картички

МВР: Одземени 1.240 килограми марихуана од магацин во скопски Бутел, пријава за правното лице

Берта Китинска

Возач на трактор загинал, а еден мотоциклист потешко повреден во сообраќајки во Скопје

Maja_Serafimova

Триесетдневен притвор за дадилката која тепаше дете во игротека во скопски Аеродром

Влатко Зорба