Хроника

Тешко повредена работничка од фирма во Кавадарци

37- годишна жена била повредена на работно место во фирма во Кавадарци, по што била пренесена во болница.

Според пријавеното на 27.05.2020 во 16.05 часот во Полициска станица Кавадарци било пријавено дека во Општата болница Кавадарци била донесена со тешки телесни повреди М.Д.С.(37) од село Бегниште која се повредила при извршување на работни задачи во фирма во Кавадарци.

За настанот е известен јавен обвинител и трудов инспектор, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Кавадарци.

Поврзани вести

Притворен 24-годишен дилер на дрога

Никола Поповски

Уапсен струшки дилер на кокаин

Берта Китинска

Санкционирани 14 пешаци кои поминале коловоз вон пешачки премин

Влатко Зорба

Кривична против тројца скопјани за злоупотреба на службената положба

Влатко Зорба

Безживотно тело на маж паднат од велосипед пронајдено близу с. Беласица

Влатко Зорба

Вработена во Рамстор ги повреди прстите на раката на машина за мелење месо

Влатко Зорба