Хроника

Триесет и едногодишна жена од тиквешијата се затрула со апчиња

Триесет и едногодишна тиквешанка синоќа се затрула со апчиња, потврдуваат од Министерството за внатрешни работи.

„Синоќа во 20:37 часот во СВР Велес е пријавено дека во Општа болница Кавадарци е донесено затруено женско лице кое испило повеќе таблети. Полициски службеници  од ОВР Кавадарци по извршени активности констатирале дека станува збор за 31. годишна жена, која се затрула со пиење на повеќе таблети во нејзиниот дом“, појаснуваат од МВР.

За случајот, како што додаваат од МВР, известен е јавен обвинител кој во моментов го разгледува случајот.

Поврзани вести

Обвинителството предлага казна од 10.000 евра за Нина Цаца-Биљановска

Објавено видеото од заплената на 700 килограми кокаин, каде е вмешана и актерката Стојановска (ВИДЕО)

МВР: Приведени 18 лица не го почитувале полицискиот час

Берта Китинска

Со фантомки и пиштол ограбиле бензинска во Бутел

За време на полицискиот час, ограбен киоск во Дебар

Берта Китинска

Полицијата пронашла 28 мигранти во патничко возило пред влезот во село Костурино

Stefanija Kuzmanovska