Хроника

Во Центар скопјанец бил нападнат па прегазен со возило

На 17.02.2020 во 01.00 часот во Полициската станица Центар, Ѓ.Т.(45) од Скопје пријавил дека на 16.02.2020 околу 21.30 часот пред угостителски објект на ул.„Македонија“ тој и А.Т. биле физички нападнати од две лица, кои потоа со патничко возило „опел астра“ го прегазиле во пределот на стапалото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани вести

ВИДЕО: 26 лица повредени во превртениот автобус, велат од МНР

Александар Тодески

„Растодер“, чиј бренд се бананите во кој беше спакуван кокаинот, тврди дека е злоупотребена од криминален картел

Берта Китинска

Петровска: Лицата од снимката се идентификувани, најстроги санкции за ваквото нечовечко однесување

Влатко Зорба

Автомобил излета од патот Крива Паланка-Куманово, три лица пренесени во болница

Берта Китинска

Ќе се гради основно училиште во Идризово, одлучи Владата на седница

Влатко Зорба

ОЈО Велес со наредба за спроведување постапка за обид за убиство против 60-годишно лице

user3