Хроника

Во водите на езерото „Младост“ се удави младо момче

На 11.07.2020 во 15.30 часот било пријавено дека во Велес, во водите на езерото „Младост“, М.С.(28) од Скопје влегол во водата и по кусо време потонал и се удавил.

Телото на М.С. било извадено од водата, а од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес, а по наредба  на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството.

Поврзани вести

ВИДЕО: Запалени неколку автомобили во Ново Лисиче

Берта Китинска

Осум лица од Скопје казнети со 2.000 евра поради шетање во полициски час

Берта Китинска

Автобусот на „Дурмо турс“ удрил со 10 пати поголема јачина од онаа што би ја поднела оградата

Данец приведен на „Деве Баир“

Ивана Рамаданова

МВР: 98 лица не го почитувале полицискиот час, најголем дел се на возраст од 18 до 67 години

Берта Китинска

Четиринаесетгодишна скопјанка исчезнала од Кавадарци