Хроника

Вработен во МНТ паднал од висина додека извршувал работни задачи

Вработен во Македонскиот народен театар како светло-техничар се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи.

Според билтенот на МВР, 35-годишниот В.Ч. вчера околу 13:30 часот паднал од висина по што бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани вести

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

МВР: Во државен карантин спроведени 38 лица

Автомобил удрил во количка со ѓевреци за продажба, нема повредени

Влатко Зорба

Македонски државјанин тешко повреден во сообраќајка во Албанија

Берта Китинска

Воз удри во мигрант од Авганистан

Мајка и нејзините синови нападнати во Волково

Берта Китинска