Хроника

Заменик министерот за здравство фатен како прима поткуп

За коруптивна афера, во која е вклучен и заменик министерот за здравство, Асим Муса вечерва објави популарната емисија „Fiks Fare“. Како што пренесе in7.tv новинарот на „Fiks Fare“ се состанал со заменик министерот Муса за да изврши операција.

Во еден момент пациентот од Албанија му понуди аванс. За операцијата, која требаше да се случи неколку дена по средбата, заменик министерот Муса доби 50 евра во готово

Поврзани вести

283 прекршоци за неносење заштитна маска

Stefanija Kuzmanovska

Рускоска пристигна во Кривичен, приведена и Јасна Мандиќ

Влатко Зорба

Детали од МВР за убиството при грабеж во Инџиково

Никола Поповски

Детали за железничката несреќа кај Велес: Меѓу повредените и тримесечно бебе

Автомобил удрил во пешак кај скопска обиколница- починал во болница

Полицијата пронашла дрога кај четиворица скопјани

Берта Китинска