Хроника

Жена прегазена во Скопје

Жена се здобила со тешки повреди откако била удредна од автомобил БМВ управуван од И.Н.(30) од с.Бојане.

Несреќата, информира полицијата, се случила влера во 13 часот на улицата „Ферид Мурати“ во Скопје кога автомобилот удрил во пешакот Р.Б.(63) од Скопје.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Р.Б., која била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, велат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Поврзани вести

Кавадарчанец нападнат од пет лица во дворот на неговата викендичка на Тиквешко Езеро

Берта Китинска

Пожар беснее кај Тиквешко Езеро

Влатко Зорба

Вработен во МНТ паднал од висина додека извршувал работни задачи

Влатко Зорба

Скопјанец ја запалил и бодел својата 88-годишна мајка

Никола Поповски

Уапсен дилер на марихуана во Радишани

Кавадарци: Жена кршела чаши, маж тепал сограѓани во кафеана