МАКЕДОНИЈА

Хуманитарна акција во Скопје ЗОО- Донираме за малата Симона

Апел до сите хумани граѓани да се приклучат во хуманитарната акција!

Четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, за жал боледува од акутна нелимфобластна лекумија. Деновиве се собрани над 30.000 евра, а малата Симона со родителите веќе се во Загреб. Потребно е да соберат 140 000 евра за лекувањето. Зоолошка градина Скопје се приклучува во хуманитарната акција и ги повикува сите посетители да донираат за Симона во недела (27.10). Од 09:00- 18:00 ќе бидат поставени кутии за донации, а во меѓувреме ќе може да се дружите и фотографирате со омилените Дизни маскоти, да гледате бесплатно магионичарско шоу и многу други содржини преку кои ќе помогнеме да се соберат средства за малата Симона.

Да бидеме хумани, да спасиме еден млад живот. За среќно детство на Симона! ♥

Броеви за донации:

Телеком 143 424
А1 143 460

Поврзани вести

Почина првиот доктор на науки од ромска националност, Трајко Петровски

Берта Китинска

Филипче по предупредувањето од Универзитетот Вашингтон: Нема да има рестрикции

Апсења во Охрид и Скопје

Регистрирани 29 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Мицкоски: Кога ќе треба да се критикува Филипче – ќе го критикуваме, навистина не знам што се случува со набавката на респиратори

Макрадули: Македонија е шампион во реформи во енергетската политика, имаме значително намалување на бројот на денови со загаден воздух

Никола Поповски