ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

(ГАЛЕРИЈА) И покрај препораките, кејот на Вардар полн

И покрај препораките од страна на здравствените власти за социјална дистанца како најдобра превентива од КОВИД 19, сепак дел од граѓаните како да не ги интересира и продолжуваат со својата дневна рутина.

Топлото и сончево време ги натера Скопјани повторно да излезат на прошетка на кејот на Вардар, со што сериозно придонесуваат за ширењето на коронавирусот.

Потоплото време во следниов период ќеим прави големи проблеми на властите да го зауздаат вирусот, а денешните податоци велат дека број на дијагностицирани со вирусот достигна 570 луѓе.

На Инфективната клиника починаа тројца пациенти – 40-годишен жител на Кочани, без познати минати заболувања, примен на 29 март, и двајца тетовци – 69-годишен човек кој имал тумор на мозокот и 65-годишен без познати други минати заболувања.

Кеј на ВардарКеј на ВардарКеј на ВардарКеј на ВардарКеј на Вардар

Фото: Стандард

Поврзани вести

Серија земјотреси почувствувани во Битола

Влатко Зорба

Пендаровски утре ќе престојува во официјална посета на Република Италија

Влатко Зорба

Нови мерки: Од денеска пократок полициски час и задолжително носење заштитна маска

Берта Китинска

МЕПСО: Немало дефект ниту прекин во напојувањето со електрична енергија од трансформаторската станица „Скопје 3“

Влатко Зорба

Мицкоски: Не можам да се сложам дека билбордите се оцрнување, тоа е реалноста

Мисајловки и Силјановска носители, Милошски, Мицевски и Стојаноска на листите на ВМРО-ДПМНЕ