МАКЕДОНИЈА Хроника

Избегната трагедија во Скопје: Заскитан куршум паднал во куќа во Дебар Маало

Во Полициската станица Центар, синоќа околу 22.15 часот С.Ф. од Скопје пријавил дека додека седел со неговиот малолетен син во една од собите од семејната куќа на ул.„Мирослав Крлежа“, се слушнало пукање од огнено оружје, а проектилот го пробил покривот и паднал на паркетот во нивна близина.

Повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани вести

Заев побара да се продолжи вонредната состојба

Берта Китинска

Владата го прати на усвојување во Собранието законот за Агенцијата за разузнавање

Stefanija Kuzmanovska

МВР апсеше дилери на марихуана во државава

Влатко Зорба

Стручните лица порачуваат: Физичкото дистанцирање не треба да го попречи социјалното дружење

Уште две лица од Куманово починале од коронавирус

Влатко Зорба

Со нож и секира решил да расчисти караница, повреден татко на нападнатиот