МАКЕДОНИЈА Хроника

Измамена постара жена за 500 денари

На 16.08.2020 во 13.00 часот, Љ.П.(79) од Скопје пријавила дека околу 10.00 часот едно лице ја измамило за сума од 500 долари.

Според пријавеното, лицето дошло во нејзиниот дом и се претставило како дете на нивен познаник и ѝ ги побарало парите, по што пријавителката му поверувала и му ги дала. Се работи на расчистување на случајот.

Поврзани вести

Филипче за блокада на ВМРО-ДПМНЕ: Вирусот не чека, мерките мора да се донесат во најкус можен рок

Берта Китинска

Пронајден мртов маж во куќа во Велес

Берта Китинска

Арифи: ВМРО-ДПМНЕ не го гледам како партнер во новата влада

Бошковски до Мијалков: Ти и Груевски ја уништивте ВМРО-ДПМНЕ

Предлог-законот за правата на заедниците пред собраниска Комисија

Никола Поповски

Двајца членови на семејството на штипскиот таксист заразен со коронавирус