МАКЕДОНИЈА Политика

Јанчев: Дај боже сите да бидеме како Зоран Заев

Градоначалникот на Кавадарци избран како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ чиј член е се уште, на трибина зборува за лидери и кој е лидерот каков што сака да биде и тој лично.

„Дај боже сите да бидеме како Зоран Заев и да бидеме сите флексибилни и да можеме да работиме”, вели на трибината на која се надоврзува на предходни говорници кои коментираат колку биле добри Заев, Груевски и Мицкоски како лидери.

Јанчев бара неговиот став да не биде доживеан како неговата „лична партија” туку како негово лично мислење.

Поврзани вести

АХВ и бугарската Агенција за безбедност на храната потпишаа Договор за соработка

user4

Најмногу заразени во Скопје: Овие четири населби се најголема мета на коронавирусот

СДСМ: Уривањето на дивоградбата кај Мавровка, потврдува дека сите се еднакви пред законот

Берта Китинска

Рангелова: Нема да бидам дел од овие избори, не ги поддржувам политиките на ВМРО-ДПМНЕ

Viktor Jovanov

Од утре во функција новата микробиолошка лабораторија во болницата „8 Септември“

Од утре почнува скринингот на вработените во градинките

Берта Китинска