МАКЕДОНИЈА

Јанкуловска пристигна во Идризово (ФОТО)

Со полициска придружба околу 18 часот поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска беше спроведена во затворот „Идризово“ на издржување на четиригодишната казна затвор.

Во ќелијата каде попладнево е спроведена престојува со уште една затвореничка.

Од затворот велат дека согласно протоколите за прием, но и за коронавирус, Јанкулоска ќе биде најмалку 15 дена во карантинско одделение. Во тој период, ќе се направи безбедноста проценка и ќе се утврди дали за неа ќе бидат потребни посебни мерки.

Поврзани вести

Ратификацијата на протоколот за НАТО влегува во собраниска процедура

Никола Поповски

Работната група во Министерството за правда ги разгледа укажувањата од јавната расправа за законот за ЈО

Писонеро: EУ подготвува рамка за С. Македонија

Болничките капацитети забрзано се полнат, забележан најголемиот дневен број на заразени

Берта Китинска

Вработените од Центарот за јавно здравје им аплаудираа на охриѓани за поддршката и издржливоста

Произведени над 285 милиони киловат часови електрична енергија во ХЕС „Црни Дрим“

Никола Поповски