МАКЕДОНИЈА

Јанушев е негативен на тестот за Ковид 19, Забрчанец и Мрѓа во изолација по контактот со Зекири

По објавата на Мухамед Зекири дека е позитивен на коронавирусот, се огласи Генералниот Секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев кој објави дека се тестирал за коронавирусот и тестот е негативен, а водителката Душица Мрѓа најави дека ќе остане во 14-дневна изолација тие беа последни лица кои јавно беа во близина на Зекири во емисија на ТВ 24.

И советникот за односи со јавност во Владата, Марјан Забрчанец е во изолација, откако пратеникот и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири објави дека е позитивен на коронавирусот.

Засега нема информација дали во СДСМ се спроведува мерка на изолација на сопартијците кои контактирале со потпретседателот Зекири.

После веста дека другарот Мухамед Зекири има позитивен Ковид-19 тест, на препорака на епидемиолозите од денес сум во…

Gepostet von Marjan Zabrcanec am Sonntag, 31. Mai 2020

Поврзани вести

Потврдени првите кандидатски листи за изборите на 12 април

Дали Ковид-19 може да се пренесе од човек на човек? Кој сѐ може да се зарази?

Stefanija Kuzmanovska

Каевски: За првпат со закон се дефинира категоријата млади во државата

Stefanija Kuzmanovska

Герберих: Работна виза само со призната квалификација и барање од германски работодавач

Берта Китинска

Спасовски очекува успех во издавањето на еврообврзницата

Атанасов: За пет дена извршени 174 вонредни контроли во маркети, евидентирани мали отстапки