МАКЕДОНИЈА

Јовановски поднесе пријави во ОЈО

Бојан Јовановски – Боки 13 претпладнево дојде во Основното јавно обвинителство Скопје за да поднесе пријави на записник.

– Основниот суд достави писмено известување до Основното јавно обвинителство Скопје дека осуденото лице побарало и дека Судот ќе му даде дозвола да дојде во ОЈО Скопје за да даде исказ, велат за МИА од Јавното обвинителство.

Јовановски минатата недела за случајот „Рекет“ беше осуден на девет години затвор, а поранешната специјална обвинителка Катица Јанева доби казна затвор од седум години.

Поврзани вести

Спасовски: Нашите млади наследници ја споделија со сите нас радоста на музичката солидарност

Манчевски: Имаме со што да се гордееме во однос на тоа што е направено во изминативе три години

Османи во Брисел на средби со Борел и Вархеи

Александар Петровски

Врнежливо време со силен ветер

Stefanija Kuzmanovska

Николовска: Ме плаши дека оваа грејна сезона изговор ќе биде дека сите пари сме ги потрошиле на Ковид-19

Александар Петровски

За шетање на домашните миленичиња остануваат востановените термини