МАКЕДОНИЈА

Јовановски: Торбата „Луј Витон“ му ја вратив на Камчев

Првообвинетиот Бојан Јовановски на денешното рочиште за случајот „Рекет“ на сведокот, бизнисменот Орце Камчев, му постави прашање што друго освен, како што рече, непостојните милион евра имало во торбата.

Камчев одговори дека има весници за да се покријат парите.

Јовановски праша: „И што друго? на што Камчев возврати: „Ништо“.

Тогаш Јовановски го праша дали му била вратена торбата „Луј Витон“, на што бизнисменот рече дека нему не му била вратена.

„21 или 22 февруари 2019 година 15 или 17 часот чантата јас и Милевски си ја вративме, а тоа ќе го докаже и вештачењето од безбедносните камери од твојот дом“, посочи Јовановски.

И.Р.

Фото: Борче Поповски

Поврзани вести

Лекарска комора: Се молат граѓаните без поголема потреба да не ги напуштаат своите домови и да не се собираат и групираат

Семејна трагедија во Прилеп: Убиени мајка и ќерка

Никола Поповски

Времето денеска: Сончево и топло до 22 степени

Пензионерот Дамјановски на вработените во 1ТВ им рекол дека е нов газда, а не посредник на инвеститор од Холандија

Влатко Зорба

Седум нови случаи со коронавирус во тетовско

Отворена донаторска сметка за двегодишната Анастасија која има потреба од итна операција во Турција

Влатко Зорба