МАКЕДОНИЈА

ЈСП времено ги укинува студентските билети и бесплатниот превоз за пензионерите

ЈСП Скопје од утре времено ги укинува бесплатните годишни и средношколски и студентски билети. Како што информираат од Јавното претпријатие, времено се укинува и бесплатниот превоз за пензионерите.

Како што пренесуваа од ЈСП:

Укинувањето на бесплатниот превоз на посочената категорија корисници е согласно актуелната состојба со коронавирусот и препораките од надлежните институции за превенција и заштита од вирусот.

Одлуката е времена, ќе важи во наредните две недели, се до наредните препораки.

Поврзани вести

Во Тетово: Армијата во помош на полицијата за одржување ред пред објектите

Берта Китинска

Аеродром е на врвот на листата со најмногу активни случаи на коронавирус

Александар Петровски

Излез од државата само преку ГП Деве Баир и ГП Аеродром Скопје

Отворен ден со градоначалникот на Општина Центар

Влатко Зорба

Филипче: За првпат воведена иновативна терапија против рак на дојка

Влатко Зорба

Филипче: Се размислувам како по мерките ќе се вратиме во нормала

Берта Китинска