МАКЕДОНИЈА

Јунакот Онур го победи карциномот, Филипче му посака среќно детство (ВИДЕО)

Mинистерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави видео на кое вработените од Детската клиника го испраќаат Онур кој успеа да ја победи битката со ракот.

„Деновиве, нашиот јунак Онур го испративме дома од хемато-онколошкото одделение од Клиниката за детски болести. Онур уживај во детството, биди среќен и продолжи да се смееш! Го славиме животот со сите деца кои го победиле ракот, тоа се нашите јунаци, непобедливи, напиша Филипче.

Онур уживај во детството, биди среќен и продолжи да се смееш!

Деновиве, нашиот јунак Онур го испративме дома од хемато-онколошкото одделение од Клиниката за детски болести. Онур уживај во детството, биди среќен и продолжи да се смееш! Го славиме животот со сите деца кои го победиле ракот, тоа се нашите јунаци, непобедливи. Оваа недела е посветена на сите кои победиле карциномот.

Gepostet von Венко Филипче am Mittwoch, 10. Juni 2020

 

Поврзани вести

Д-р Жан Митрев: Со примена на нова метода, излечени 25 тешко заболени пациенти од Ковид-19

Култура: Преземени се итни мерки за заштита и безбедност на Аквадуктотот

Влатко Зорба

Самостојниот синдикат за здравство, фармација и социјална заштита бара дополнителни 16 отсто за сите вработени

user3

Со летот од Венеција вратени 152 македонски граѓани, ќе бидат упатени во задолжителен карантин

Берта Китинска

ССМ со предлог неискористениот одмор за 2019 и дел од одморот за 2020 да се искористат во април

Рупник: Со блокирање на проширувањето на ЕУ, Макрон направи историска грешка

Maja_Serafimova