МАКЕДОНИЈА

Караванот на СДСМ вечерва во Охрид

Под мотото „На прав пат“ вечерва во Охрид продолжува караванот на отворени граѓански трибини на СДСМ.

Трибината ќе се одржи во центарот за култура „Григор Прличев“, а на неа ќе се обратат потпретседателите на СДСМ Оливер Спасовски и Мила Царовска и градоначалникот на Охрид, Костадин Ѓеорѓиевски.

Поврзани вести

Пензиите се качуваат за 900 денари, реален или предизборен раст?

Распуштено Собрание и дата за предвремени избори – голем тест за про-ЕУ политиките на Заев

За половина час ќе се знае дали третото лице на Инфективна има коронавирус

Берта Китинска

Во рамки на проектот „Лице в лице со Претседателот“, Пендаровски денеска во Дебар

Maja_Serafimova

Првото бебе во Велес во 2020 е женско

Никола Поповски

МЗ: Се подобруваат условите на Клиниката за нефрологија, реновирањата во завршна фаза