МАКЕДОНИЈА

Казнети 365 лица, за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.08.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 365 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел  справување со Ковид -19.

Поврзани вести

Коневски: Мицкоски зошто не си одиш достоинствено?

Александар Петровски

Петров: Во последните 30 години, странските амбасади грубо се мешаа во нашите внатрешни проблеми

Никола Поповски

Уапсен полициски службеник, одбил да се идентификува и се однесувал агресивно

Александар Петровски

Обраќање на Пендаровски на 18 декември пред пратениците во Собранието

Ивана Рамаданова

Хоспитализиран еден сомнителен пациент на коронавирус на Инфективното одделение во Велес

Сериозно треба да се разгледа мислењето на Венецијанската комисија, вели Дескоска

Никола Поповски