МАКЕДОНИЈА

Казнети 474 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на С. Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 474 прекршоци, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид -19.

Поврзани вести

Нови мерки: Забрана на семејни собири и слави, носење маска насекаде

Берта Китинска

Коневски кон Мицкоски: Се однесуваш срамно на овој голем ден

Александар Петровски

Едно лице загина во сообраќајка на патот Штип – Кочани

Нетанјаху: Нова ера за Израел и Косово

Никола Поповски

Филипче: Следната недела ќе се донесе одлука за училиштата и градинките

Владата на средба со синдикалните организации: Дефинирани се предлози за зачувување на работните места

Влатко Зорба