МАКЕДОНИЈА

Кичеец: Снимките се автентични, имав повеќе состаноци со Мицкоски

Зоран Милески-Кичеец во изјава за А1он вели дека снимките објавени на „Јутјуб“ се автентични.

„Разговорите што се објавени на „Јутуб“ се автентични и се од состанок што го имав со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, господинот Христијан Мицкоски на 14 април 2019 година. На тој состанок разговаравме за изборите во Охрид и за мое помагање. Не знам кој снимал додека сум бил на состаноците. Имавме повеќе состаноци со претседателот Мицкоски,“, истакна Милески.

 

Поврзани вести

Утре ќе се знае како независната осумка ќе гласа за Законот за Јавно обвинителство

Александар Тодески

Спасовски, Османи и Филипче не присуствуваат на седницата на Советот за безбедност

Берта Китинска

Русковска: Првпат ги слушам разговорите објавени на Јутјуб, не беа во доказите за „Рекет“

Александар Тодески

Маричиќ: Судските такси за физичките лица се намалува за седум пати

Берта Китинска

Усвоена информацијата за исплата на парични права од социјална заштита за август

Летово можно е намалување на бројот на заразени, но есента ќе биде предизвик за нашиот здравствен систем, вели Филипче