МАКЕДОНИЈА

Коневски: Мицкоски ја води ВМРО-ДПМНЕ како да е приватна фирма

„Има приходи од државата, таа му префрла неколку милиони на годишно ниво, има личен шофер, исто како да води приватна фирма и затоа Мицкоски мора да си замине“, изјави Ивица Коневски за емисијата „Топ тема“.

Тој вели дека никогаш претходно нема видено партијата да си ги обвинува своите членови, како што се прави тоа сега.

„Ова е невидено за демократскиот свет, за еден професор и академски граѓанин. Тврдам дека во ВМРО-ДПМНЕ има поголем потенцијал од СДСМ во поглед на социјалните реформи, кои ќе се вратат во партијата откако Мицкоски ќе си замине од лидерската функција“, изјави Коневски.

Поврзани вести

Царовска: Ги спроведуваме реформите затоа што сакаме да живееме во општество кое е демократско

Ивана Рамаданова

Зекири: Почуствував болки во коските, температура, губење на сетилата за вкус и мирис

Од фонтаните во центарот на Струмица, наместо вода тече пена (фото)

Никола Поповски

Истрага за даночно затајување кај 13 лица, пет се приведени

Никола Поповски

Во 17 часот ќе се одржи седницата за Законот за јавно обвинителство

Александар Тодески

МЗ: Инфективната клиника и ГОБ „8 септември“ преку систем на ротација се зајакнати со медицински кадар