МАКЕДОНИЈА

Коронавирус најмногу се шири во Аеродром, Центар и Карпош

Во последните 24 часа се направени 1372 тестирања, а регистрирани се 112 нови случаи на ковид-19, од кои 46 се од Скопје.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 57

• Гази Баба – 79

• Аеродром – 102

• Карпош – 88

• Центар – 98

• Кисела Вода – 84

• Ѓорче Петров – 52

• Бутел – 26

• Шуто Оризари – 17

• Студеничани – 6

• Сарај – 12

• Арачиново – 7

• Илинден – 29

• Сопиште – 3

• Чучер Сандево – 5

• Петровец – 6

• Зелениково – 2

• Странец – 7

• Нераспределен-3.

Поврзани вести

Здружението „Борка“ ќе организира дигитална трка за подигнување на свеста за ракот на дојка

Александар Петровски

Од денес можете да аплицирате за субвенции за плински уред на возилото

Влатко Зорба

Свештенство при храмот Св. Георгиј: Црквата повика на придржување на мерките

Мицкоски оди во теретана и покрај забраната наметната од Владата?

Влатко Зорба

Европскиот квиз на парите: Финансиска едукација на младите од 13 до 15 години

Никола Поповски

Свечено подигнато македонското знаме во Охајо по повод Денот на Независноста (видео)

Никола Поповски