МАКЕДОНИЈА Хроника

Кривична пријава за полицаец за насилство и лажно пријавување

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Р.(41) од Гостивар, вработен како полициски службеник во ОВР Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела “насилство“ и “лажно пријавување на кривично дело“.

На 15.08.2020 во Полициската станица Гостивар, Р.Р. лажно пријавил дека од страна на Л.Ш. (34) од с.Беловиште–гостиварско, врз него било извршено насилство иако всушност тој го нападнал.

Поврзани вести

Сообраќајот на патиштата се одвива непречено, по суви коловози

Изминатата недела 207 заболени од грип

Џафери со благодарност до Ручи за честитката за неговиот реизбор

Богојески: Премиер Албанец може да биде и од Македонски концепт

Четири компании донираа 85 респираторни машини за македонското здравство

До 30 октомври е рокот за продолжување на правото на студентска стипендија