МАКЕДОНИЈА Хроника

Кривична против наставник кој истепал ученик во основно училиште

Наставник во основно училиште во селото Слатино – тетовско доби кривична пријава за малтретирање во вршење на службата.

Како што се наведува од МВР, на 24.12.2019 година, пријавениот во својство на наставник, за време на наставата, физички нападнал ученик, при што му нанел телесни повреди.

Поврзани вести

ОЈО побара притвор за едно лице од Арачиново за поседување оружје

Поголема излезеност за гласање на парламентарните избори во 2016 во однос на 2020 година

На граничниот премин Ќафасан се чека околу 30 минути

Александар Петровски

Нови три смртни случаи од Ковид-19, меѓу нив и 44-годишна пациентка

Никола Поповски

Скопјанец претепал келнер по расправија за носење маска

Никола Поповски

Прекината свадба со 70 гости по реакција на полицијата