Култура

Во паркот на МКЦ бесплатни филмски проекции

Во паркот на Младинскиот културен центар утре и задутре ќе се одржат бесплатни филмски проекции со почеток од 21 часот.

Настаните ќе бидат реализирани по соодветен протокол, запазувајќи ги препорачаните мерки за заштита.

На репертоарот утре е THE HOUSE THAT JACK BUILT во режиј на Ларс фон Трир, а в сабота на 11 јули ќе биде проекцијата на YOU WERE NEVER REALLY HERE на режисерот Лин Ремзи

Поврзани вести

„Џифони Македонија“: Овации за филмот „Светлина“, снимен од средношколци

Влатко Зорба

„Бакнати порти“ – самостојна изложба на Елизабета Митрева

Влатко Зорба

Проекција на филмови и разговор со култниот режисер Желимир Жилник во Музејот на современата уметност

Македонски филмови со Неда Арнериќ во Кинотека

Stefanija Kuzmanovska

Охрид го чествува ликот и делото на Григор Прличев

Stefanija Kuzmanovska

Исмаили во Париз со осврт за културниот дијалог на национално и локално ниво

Влатко Зорба