МАКЕДОНИЈА

Кумановец извади трска и ловеше риба на поплавената улица (ВИДЕО)

Утрово Куманово го зафатија обилните врнежи од дожд кои предизвикаа поплавување на дел од улиците, со оглед дека атмосферската канализација не е во можност целосно да ја апсорбира водата, пренесува порталот кумановскимуабети.мк.

Но, еден кумановец можноста ја искористи да се пошегува. Со својата јадица тој излезе на булеварот и ловеше риби.

Поврзани вести

Пендаровски во официјална посета на Полска

Stefanija Kuzmanovska

Јосифовска: Актот за времен пасош на Камчев до мене дојде на невообичаен начин

Во Влае први ќе почнат со селекција на отпадот

Влатко Зорба

Владата закажа седница во 13:30 часот: Се очекува одлука за првомајскиот полициски час

Берта Китинска

СДСМ: Лицемерниот Мицкоски молчеше кога неговиот шеф тајно поставуваше споменици

Општина Велес ја пушти на користење „Прва плажа” на брегот на езерото „Младост”