МАКЕДОНИЈА

Кузеска позитивна на коронавирусот

„Би сакалa да ве информирам дека вечерва добив позитивен резултат за ковид 19. Немам симптоми и се чувствувам добро, но се тестирав заради сигурност со оглед на моите професионални, но и приватни активности. Сметав дека така е правилно и одговорно. Во текот на утрешниот ден ќе бидат тестирани и моите деца и сопруг“, напиша на Фејсбук, портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска.

Поврзани вести

СДСМ го осуди говорот на омраза и антисемитизмот на Тричковски

Совети и препораки од Клиниката за хематологија за пациентите во услови на КОВИД-19

Берта Китинска

Маричиќ: Добро е што се отвори дебатата за декриминализација на марихуаната

Eдно лице е приведено по протестот пред Владата

Берта Китинска

Една изборна единица и отворени листи денеска на јавна расправа на Комисијата за политички систем

Александар Тодески

И денеска билатерални средби во обид да се дојде до 80 пратеници за Законот за Јавно обвинителство

Александар Тодески