МАКЕДОНИЈА

Летна кровот на хемиско во Скопје, кое го реновираа пред пола година (ФОТО)

Силниот ветер во Скопје вчера на моменти достигна и над 100 километри на час, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

„Во текот на изминатата ноќ поради продор на значително постудена воздушна маса на повеќе места, особено околу полноќ во западните и северните делови дуваше силен ветер чија брзина надминуваше 70 к/час. Особено силен ветер дуваше во Скопје, на моменти и над 100 километри на час. Во вториот дел од ноќта брзината на ветерот беше помала“, велат од УХМР.

-Бидејќи вистината боли, па почнаа да спинуваат.Кровот на Хемиско е “реконструиран” во 2009 година, кога министер беше Никола Тодоров и тоа од страна на министерството. Квалитетот на “реконструкцијата” е видлив на фотографијава.Годинава, ние ја реконструиравме фасадата на училиштето (енергетски ефикасна). Како што гледате, фасадата е во одлична состојба, што богами, за фасадите од Ск 2014 не може да се рече .., напиша скопскиот градоначалник Петре Шилегов.

Поврзани вести

Независните од ВМРО-ДПМНЕ до Милошоски: Криминалци, ја заробивте партијата, напуштете ја

Александар Тодески

Спасовски: Ги поддржуваме сите заеднички иницијативи во справувањето со миграциските предизвици 

Ивана Рамаданова

Пендаровски: Макрон се изјасни дека нема намера да ни нуди алтернатива за ЕУ, можен датум за преговори во мај

Viktor Jovanov

Трибина на ЛДП: Градиме ветерници на различни размислувања

Завршена новата велосипедска патека во Гази Баба

Влатко Зорба

ДС: Да не се врши притисок врз медиумите и да престанат лажните вести

Никола Поповски