МАКЕДОНИЈА

Лимена конструкција падна врз човек во Карпош (видео)

Силниот ветер во Скопје вчера на моменти достигна и над 100 километри на час, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Силниот ветар кој го зафати Скопје ноќеска направи вистински хаос.

Покрај големите штети, ветерот бутна билборд кој падна врз човек во скопски Карпош.

Eve video od vetruvanjeto

Gepostet von Viktor Petrov am Mittwoch, 26. Februar 2020

 

Поврзани вести

Директорката на Клиниката за кожни болести позитивна на коронавирус: Пациентите пред сѐ (ВИДЕО)

Берта Китинска

Туск за „Гардијан“: Голема грешка е француското „не“ за лидерите од Западен Балкан, особено за Скопје

Maja_Serafimova

Министерката за финансии возеше велосипед заедно со холандскиот амбасадор (ФОТО)

Влатко Зорба

Спасовски: Северна Македонија две децении наназад е респектабилен партнер на НАТО

Александар Тодески

Османи – Да Силва Пина: Ние сме подготвени за почеток на преговорите, се надевам дека и Европската Унија ќе ги создаде неопходните услови

Никола Поповски

Патувачката училница „Живот на социјалните мрежи“ во Градскиот парк

Влатко Зорба