МАКЕДОНИЈА

Манчевски во самоизолзација по состанок со Зекири

Минситерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски објави на Фејсбук дека е во самоизолација поради средба со потпретседателот на СДСМ, Муарем Зекири, кој е позитивен на Ковид 19.

„Согласно препораките на епидемиолозите, поради средбата со мојот другар и колега Мухамед Зекири, во наредните девет дена ќе бидам во самоизолација. На средбата беа применувани здравствените протоколи, но сепак препораките на здравствените експерти се најважни и мора да ги почитуваме.На Муки и семејството им посакувам брзо закрепнување. На сите други Ви посакувам добро здравје“, напиша Манчевски.

Поврзани вести

Власта излезе со нов Предлог-закон за јавни собири

Ивана Рамаданова

ДОМ организираше трибина на тема “Перспективите на македонската евроинтеграција”

Берта Китинска

Граѓаните ги разгледуваа идејните проекти за обнова на спортската сала „Партизан“

Николовски: Потребно е нормално функционирање на институциите, изборите по епидемијата

Првомајски излет покрај кеј во шатор (ФОТО)

Николовски: Потопени се сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и Милевски се договарале за изборите во 2019